Електронні петиції громадян — ефективний інструмент для залучення громадськості до місцевого самоврядування

У 2016 році на офіційному інтернет-порталі Пустомитівської міської ради було запроваджено е-сервіс «Електронні петиції». Електронна петиція є однією з форм участі територіальної громади м. Пустомити та с.Наварія у здійсненні місцевого самоврядування.

Електронна петиція – колективне електронне звернення (ініціатива), розміщене на веб-сайті Пустомитівської міської ради для голосування громадян, що зареєстровані у місті Пустомити та селі Наварія, яке за умови набрання необхідної кількості голосів (100 голосів), обов’язкове до розгляду на найближчому засіданні Пустомитівської міської ради чи її виконавчого комітету.

Нагадаємо, з 2016 року для розгляду петиції необхідно було зібрати 100 голосів. Однак 27 грудня 2018 року сесією Пустомитівської міської ради за ініціативи депутата міської ради Андрія Жидачека було прийнято рішення про затвердження необхідної кількості голосів для розгляду електронної петиції у кількості 55 голосів. Це пояснили тим, що лімітований поріг для розгляду електронної петиції у Пустомити на кількість голосуючих у місті був вищим, ніж у Києві, Львові чи інших містах України.

Також влада хоче чути мешканців міста та співпрацювати, а відповідно мають бути мінімальні пороги для таких сервісів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *