Історична подія

Сьогодні відбулася історична подія для усіх українців!

Німеччина повернула Україні грамоту, видану царем Петром І київському митрополиту Йофсафу Кроковському щодо проставлення його на київську митрополію, яка датується 1708 роком!

Це є справді історичний день, адже нам усім повернули грамоту, в якій Петро І закликає Митрополита Київського Йоасафа Кроковського не схилятися у бік Вселенського патріарха.

Власне у своїх дослідженнях українські науковці вказують на те, що у грамоті йдеться про те, що Петро І активно наголошував на приналежності київського митрополита до Московського патріархату і забороняв вертатися до Вселенського патріарху.

“Із вищевказаного можна легко зробити висновок, що вже в ті роки, тодішня Московська держава, намагалася загнати нас у ярмо і провести паралелі між сьогоднішніми подіями та їхніми захцянками”- стверджують науковці.

У церемонії передачі історичного документа взяли участь посол України Андрій Мельник, статссекретар МЗС Німеччини Вальтер Лінднер та історики. Сама подія відбулася в архіві Міністерства закордонних справ ФРН.

Незабаром грамоту привезуть до Києва і зберігатися вона буде в Бібліотеці Вернадського.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *