Відтепер навести лад у сфері паркування отримали й самі міста

Набрав чинності законом 5364 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”, співавтором якого він є. За словами секретаря міської ради Андрія Жидачека, відтепер авто, що припарковане з порушенням і ускладнює рух чи створює аварійнонебезпечну ситуацію, може бути евакуйоване, а протоколи про порушення правил паркування можуть складати й уповноважені містом інспектори.

«Без перебільшення – це революційний закон у сфері паркування, бо має виправити той безлад, що зараз відбувається через авто у дві смуги на дорогах та на пішохідних переходах, а також масову несплату за паркування», – написав він.

Відповідно до законодавчих змін, право контролю за дотриманням правил паркування отримали окрім співробітників МВС уповноважені місцевою владою інспектори. Відтепер і вони можуть виписувати протоколи про порушення з палалельною фото- чи відеофіксацією. Робити вони це можуть навіть за відсутності власника авто, залишаючи відповідне повідомлення на лобовому склі.

«Маю надію, що хоч так можна буде привчити автовласників дотримуватись правил. А великі міста, нарешті, зможуть розвантажити дороги, пропускна здатність яких суттєво падає через неправильно припарковані машини» – написав він.

З іншого боку, за словами Андрія Жидачека, закон посилює і відповідальність за неналежне технічне обладнання майданчиків для паркування. Офіційні паркувальні майданчики обов’язково мають бути обладнані паркувальними автоматами чи платіжними терміналами, а їх відсутність загрожує штрафом.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *