Мирний пікет біля ЛОДА

Ситуація із ділянками біля озера в селі Наварія знайома усім!

Очільник області видав розпорядження, яким затвердив проекти землеустрою щодо відведення  15-ти особам земельних ділянок для індивідуального дачного будівництва, котрі, перед тим, були вилучені у ТЕЦ-1 ЛОКП “Львівтеплоенерго” та переведені до категорії земель рекреаційного призначення.

“Перший раунд” боротьби за територію навколо озера відбувся ще 23 травня. Тоді, місцеві депутати та активісти приїхали в ЛОДА, щоб поспілкуватися із головою (якого не було на місці, як вже пізніше виявилося). Натомість, вдалося поговорити із заступником, пані Іриною Гримак, яка сказала, що голову, імовірно, підставили. Пізніше, він це теж підтвердив на своїх інтерв’ю.

Сьогодні, 16 липня, відбувся мирний пікет під стінами ЛОДА. Мета – просити пана Олега Синютку таки розібратися в цьому питанні, адже, можуть постраждати звичайні мешканці сіл, в яких просто заберуть житлові території для будівництва “атовцям”.

Не встигли мітингувальники розгорнути плакати, як до них вже підійшов голова ЛОДА. Він запевняв, що його просто підставили і що він сам, особисто, здійснить виїзд  на те місце, аби оглянути його і розібратися в ситуації. На запитання про людей, котрі фігурують у списку “п’ятнадцятки”, очільник області відповів, що вони були вибрані спеціальною комісією. Далі, він пообіцяв, що до кінця серпня, таки розбереться у цьому питанні!

Коли пан Синютка пішов, мітинг таки розпочався і зі сцени виступили активісти та  голова ГО”Громадський осуд”, які закликали всіх присутніх боротися із тим, що хочуть в них забрати!

 

 

 

 

 

Після цього, журналісти, буквально, оточили та почали ставити питання організаторам та іншим. Першим відповідав Роман Маслюк. Головною тезою було те, що потрібно відстоювати свої права на свою землю. Міський голова Пустомит продемонстрував фото даних територій і розповів, що Пустомитівська міська рада неодноразово зверталася до різних державних установ з проханнями розібратися в ситуації та не допустити передачу у приватну власність земельних ділянок  з розташуванням на них лісами та зеленими насадженнями загального користування. Також, він додав, що адміністрації повинні поважати органи місцевого самоврядування, адже саме вони, безпосередньо і на місцях, вирішують різні місцеві проблеми своїх мешканців та намагаються допомагати у будь-яких питаннях. Опісля,на запитання журналістів,  відповідав Віталій Біляк, атовець. Він стверджував, що в людей повинен бути вільний доступ до озера, адже це передбачено Конституцією України.

Після цього, всі виїхали до озера, щоб оглянути територію та, щоб активісти змогли продемонструвати журналістам всю красу озера і те, що в мешканців прилеглих територій хочуть забрати.

Вже, безпосередньо, на місці, Роман Маслюк розгорнув карту озера та прилеглої території. Він розповів, що якщо тут починати будівництво, то необхідно буде проводити вирубку дерев, які тримають, подекуди, похилий берег. Це може загрожувати зсувами грунту, або підтопленням берегу, що є небезпечним для мешканців.

Далі, журналісти спілкувались із атовцем Віталієм Біляком. Він показав територію кар’єру, де повинні бути ділянки для учасників АТО та висловив обурення щодо того, що біля самого озера ділянки отримають люди із “п’ятнадцятки”( за словами активістів та ЗМІ, в список, якої, потрапили бізнесмени і лише кілька реальних атовців). Також, він наголосив на тому, що потрібно об’єднуватись місцевим мешканцям  задля того, щоб в майбутньому мати вільний доступ до озера.

Люди надіються, що незабаром, ця ситуація таки вирішиться на користь громади

ПЕРЕГЛЯНУТИ СВІТЛИНИ З ПОДІЇ МОЖНА ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *