Перші результати виборів

Результати голосування

Вибори

За даними Національного екзит-полу президента України оберуть у другому турі, оскільки жоден кандидат не набирає понад 50% голосів. Згідно з опитуванням, Володимир Зеленський отримує 30,6%, Петро Порошенко – 17,8%, Юлія Тимошенко – 14,2%, Юрій Бойко – 9,7%, Анатолій Гриценко – 7,1%, Ігор Смешко – 6,5%, Олег Ляшко – 4,7%, Олександр Вілкул – 4%, Руслан Кошулинський – 1,7%, Олександр Шевченко – 0,5%. Такі уточнені дані консорціуму соціологів за станом на 20:00, коли в Україні закрилися виборчі дільниці. Були проведені й три інші екзит-поли, але вони так само засвідчують, що виборці висловили найбільший рівень підтримки Володимиру Зеленському, Петру Порошенку та Юлії Тимошенко.​

За даними Центральної виборчої комісії станом на 20:00 31 березня явка виборців склала 66,8%. На найвіддаленішій виборчій дільниці – на українській антарктичній станції «Академік Вернадський» – свої голоси віддали 34 полярники, явка там склала 100%, повідомило Міністерство освіти і науки.

У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що найпоширенішими порушеннями на виборчих дільницях є фото- та відеофіксація бюлетенів та спроби винести їх за межі дільниці. Національна поліція України повідомилапро відкриття 17 кримінальних проваджень і складення восьми адміністративних протоколів через порушення на виборах президента.

Громадянська мережа «Опора» заявила, що на Волині спостерігача від цієї організації не допустили на виборчу дільницю.

А на Чернігівщині відбулася спроба підпалу виборчої дільниці. Поліція затримала підозрюваного у спробі підпалу.

Комітет виборців України заявив про імовірне порушення закону кандидатом на посаду президента України Олегом Ляшком. Він продемонстрував у присутності телекамер та виборців бюлетень із результатами свого волевиявлення, а відповідно до ст. 7 Закону «Про вибори президента України» голосування на виборах президента України є таємним.

Окрім того експерти КВУ визначили головні проблеми в день голосування, першою серед яких назвали незаконну агітацію в день виборів. Вони повідомляють, що в більшості регіонів України мали місце факти, коли офіційні спостерігачі одного із кандидатів використовували бейджі із символікою кандидата.

А про те, як голосували кандидати в президенти та інші політики, дивіться за посиланням.

***взято з сайту Радіо Свобода
https://www.radiosvoboda.org/a/29852969.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *