Практикум «Порядок складання бюджету новоствореної Пустомитівської міської об’єднаної територіальної громади на 2021-23 рр.»

Сьогодні у приміщенні Пустомитівського районного народного дому, відбувся практикум «Порядок складання бюджету новоствореної Пустомитівської міської об’єднаної  територіальної громади на 2021-23 рр.», який провели консультанти Львівського РВ Асоціації міст України.  На заході були присутні  представники  структурних підрозділів Пстомитівської РДА, працівники Пустомитівської міської ради, Містківської та Семенівської сільських рад.

Консультант з бюджетних питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України, Ярослава Пишник, провела практикум, у ході якого передусім обговорили формування бюджету на 2021-2023рр., оскільки Пустомитівська  міська рада об’єднається ще з двома сільськими радами – Містківською та Семенівською.

Друге питання стосувалося проєкту змін до Податкового кодексу. Оскільки адміністрування податків і зборів перекладається на плечі органів місцевого самоврядування, то громаді в обов’язковому порядку потрібно змінити структуру і ввести в штатний розклад фінансовий відділ, який повинен займатися доходами бюджету. Особливо активно обговорювалось й питання про утримання  та фінансування (після утворення ОТГ) КНП «ПУСТОМИТІВСЬКА ЦРЛ».

Також на практикумі розглянули питання виконання радами бюджетів за перше півріччя поточного року. Обговорили й питання доцільності перегляду  у майбутньому ставок податку на майно, шляхом їх збільшення, оскільки тепер у деяких радах вони встановлені на мінімальному рівні, а, як відомо, від наповненості бюджету залежить фінансова спроможність громади до забезпечення видатків не лише на освіту, культуру, медицину, а також на подальший розвиток громади. «Якщо люди хочуть, щоби в громаді були гарні дороги і тротуари, вуличне освітлення, освіту, повинні платити податки. Так, як це робиться у всьому світі», – висловився експерт.

Пустомитівський міський голова, Олег Серняк вкотре висловлює вдячність усім учасникам практикуму: керівникам та працівникам культурної, освітньої, медичної, спортивної структур Пустомитівського району, голові Семенівської сільської ради, представникам Містківської сільської ради за активну участь, обговорення важливих питань та шляхів їх вирішення у майбутній Пустомитівській міській  об’єднаній територіальній громаді.

 Та, звісно, нашим гостям-партнерам із Львівського РВ Асоціації міст України за цікавий та новий досвід у формуванні майбутньої перспективної Пустомитівської міської ОТГ.

Варто зазначити, що перед початком практикуму усім учасникам  було проведено температурний скринінг, дотримана була й соціальна дистанція.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *