Результати громадського обговорення

29 травня 2018 року, в приміщенні Народного дому, відбулося громадське обговорення щодо змін до Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Пустомити та села Наварія.

Громадське обговорення було ініційовано депутатським корпусом та міським головою на засіданні 31-ї чергової сесії 7-го демократичного скликання від 23 квітня 2018 року.

Передісторія

Спершу, планувалося затвердити зменшення відсоткової ставки з 10% до 3%,безпосередньо на засіданні сесії. Але, обговоривши це питання, рішення прийнято не було, оскільки на думку половини присутніх, це рішення не є об’єктивним і потребує детального громадського обговорення.

Насамперед, абсолютно незгодним зі зменшенням відсоткової ставки до 3% для загальної вартості будівництва об’єкту основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств промисловості, був депутат від ВО “Свобода” – Андрій Борис(даний депутат не голосував за затвердження бюджету розвитку міста на 2018 рік). Пан Андрій мотивував це тим, що “чиновники із ПМР намагаються вкрасти велику суму із надходження до міського бюджету та не дають змоги місту отримати ці гроші!”(мова депутата була, конкретно, про ПП “Оліяр”, хоча, дане рішення планувалося прийняти для усіх  підприємств, які планують “зайти” чи вже працюють у м. Пустомити)

Далі, міський голова – Олег Серняк, детально пояснив, чому потрібно знизити відсоткову ставку та чим це загрожує місту, якщо не прийняти такого рішення. Також, очільник міста навів приклади із інших районних центрів нашої області та міста Львова щодо відсоткової ставки в них. Така широка відповідь все одно не переконала депутата, який і далі висував звинувачення проти керівництва міста.

Після такого активного діалогу, це питання було повторно поставлено на голосування, але знову не підтримано більшістю голосів. Тоді, міський голова запропонував винести це питання на загальноміське громадське обговорення.

Громадське обговорення

Загальноміські обговорення відбулися 29 травня. Про них було повідомлено в районній газеті “Голос народу”, на офіційному сайті Пустомитівської міської раді та на сторінці Пустомитівської міської ради  у соцмережі FB.

На початку зустрічі було вибрано голову(міського голову-Олега Серняка), секретаря(спеціаліста 1ї категорії Пустомитівської міської ради – Галину Ткачук) та лічильну комісію( членів Громадської ради – Віталія Біляка та Миколу Рубаху) загальноміського обговорення.

Очільник міста виступив першим із презентацією щодо пропозиції зменшення відсоткової ставки для загальної вартості будівництва об’єкту основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств промисловості та для індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею понад 300 кв.м.

Голова навів конкретні приклади щодо інших районних центрів у нашій області та щодо міста Львова; розказав, як це може  завдати шкоди двом великим підприємствам, котрі вже осіли в нашому місті – CFT Ukraine LLC(один із найбільших платників податків у нашому місті) та ПП “Оліяр”.

Після пана Серняка, першими слово взяла представник від CFT – Євгенія Онишко, яка розповіла про те, що компанія має італійських засновників і які не зрозуміють того, що їм потрібно буде сплачувати аж цілих 10%! Пані Євгенія пояснила, що в країні-засновниці, коли великий підприємець( і платник податків, за сумісництвом) “заходить” у невелике містечко, йому створюють приємний інвестиційний клімат для того, щоб втримати його в себе, а не “вставляти палки в колеса”, щоб отримати все і одразу! Також, було продемонстровано відеоролик про розвиток підприємства.

ПП “Оліяр” ,  в особі представника Степана Василишина, підтримало думку та позицію попереднього мовця щодо того, що нашому місту потрібно не відлякувати, а залучати потенційно великих і не тільки підриємців.

Після промови підприємців, слово мали мешканці міста.

Свої питання до підприємств ставили мешканці міста – В.Майборода та Р.Ковалишин.

Опісля відповідей, почався активний діалог між самими мешканцями, в якому активно виступили В.Рубаха, С.Назар, В.Заболотовський, В.Голуб, Б.Масляк,  В.Шуркало. Пані Г.Щипель було зауважено, що також потрібно зменшити пайову участь і у разі реконструкції, розширення і добудови.

В кінці обговорень, всіма присутніми було підтримано та проголосовано за поставлене на зустріч головне питання щодо зменшення відсоткової ставки підприємствам, котрі планують “осісти” в нашому місті. Це було внесено в протокол обговорення та, на основі цього, рекомендовано сесії Пустомитівської міської ради.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЩОДО ВІДСОТКОВОЇ СТАВКИ В РАЙОННИХ ЦЕНТРАХ НАШОЇ ОБЛАСТІ ТА МІСТА ЛЬВОВА

ПРОТОКОЛ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ

СПИСОК РЕЄСТРАЦІЇ УЧАСНИКІВ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *