Розкачай своє місто. 10 прикладів тактичного урбанізму

З кожним роком все більше міст стають орієнтованими на людину: з комфортними громадськими місцями, безпечними наземними переходами, зменшенням автомобілецентризму, розвиненою велоінфраструктурою та зручним громадським транспортом… Однак це у світі. В Україні місцева влада часто забуває про важливість формування дружнього для людей міського середовища, і тоді на допомогу приходить тактичний урбанізм.

Цей термін з’явився у 2010 році завдяки всесвітньо відомому містопланувальнику Майку Лайдону. Якщо коротко, то тактичний урбанізм – це методи швидкої, легкої та дешевої зміні міського середовища.

І часто їх використовує громадськість, щоб привернути увагу до якоїсь проблеми. Бо ж позитивне перетворення міста залежить не тільки від діяльності влади, а й від ініціатив містян.

CHAIRBOMBING

Як місто може бути зручним, якщо втомленій людині нема де посидіти? Це головний меседж практики «бомбардування» меблями. Зміст цього методу простий: бачиш порожній шмат асфальту, який ідеально підійде для відпочинку, ставиш туди вуличні меблі – і з’являється саморобний громадський простір! А свідомі активісти навіть обертають chairbombing на користь екології – самостійно виробляють міські меблі з вторсировини!

PARK(ING)

На фото: «Захоплена» парковка у Сан-Франциско, в межах PARK(ing) Day-2011

ПЛОЩІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

На фото: Таймс-сквер, Нью-Йорк, США
Справжнє призначення площ в місті – бути місцем для збору і спілкування людей. І абсолютно неприродньо, що цей простір зайнято автомобілями! У цьому випадку в хід йде такий метод тактичного урбанізму, як перекриття доріг і створення тимчасового пішохідного простору. У ньому можна провести який-небудь фестиваль, влаштувати спортивні змагання, створити комфортний громадський простір… Головне, щоб люди спілкувалися і весело проводили час! А якщо місцева влада ще й далекоглядна, то вчинить так само, як зробила міська адміністрація Нью-Йорка з Таймс Сквер.

OPEN STREETS

На фото: Тимчасове перекриття частини вулиці Doughty Street біля Медичного університету Південної Кароліни з метою озеленення території. Проект проводився у межах експериментів з тактичного урбанізму

ТИМЧАСОВІ НАЗЕМНІ ПЕРЕХОДИ

На фото: Колектив активістів Combo 2600 малює зебру, щоб поліпшити умови безпеки на дорозі, Богота, Колумбія

ІМПРОВІЗОВАНИЙ ГРАЛЬНИЙ МАЙДАНЧИК

На фото: Гральний майданчик з кошиків для покупок на парковці супермаркету від французького художника та активіста Флоріана Рів’єра

AD-BUSTING

ГРА ЗІ СМІТТЯМ

САД У МІСТІ

МІСЬКІ АРТ-ІНТЕРВЕНЦІЇ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *