XIV Український муніципальний форум

18-19 червня у Києві відбувся XIV Український муніципальний форум.

Це щорічний форум, який покликаний бути чіткою платформою для обговорення питань розвитку місцевого самоврядування та роз’яснення питань, які пов’язані із забезпеченням життєдіяльності територіальних громад. Також, на форумі активно обговорюється законодавча база та можливі поправки і вдосконалення.

На Форумі були присутні майже 400 учасників, серед яких: представники органів місцевого самоврядування,народні депутати та члени парламенту, голови громад – членів АМУ та представники проектів міжнародної технічної допомоги, експертного середовища та партнерів Асоціації з Норвегії, Канади та Литви

Представником від нашого міста, був Олег Серняк – міський голова

Загалом, у перший день Форуму, перед присутніми виступили міський голова Києва – Віталій Кличко,котрий запевняв усіх, що шлях до розвитку та демократії є лиш один – децентралізація. Також, він повідомив, що за участі АМУ, розроблений та вже зареєстрований новий законопроект ” Про службу в органах місцевого самоврядування”. Президент України – Петро Порошенко, сказав, що: (цитата)

«Раніше органи місцевого самоврядування, всі це знають і не треба нікого в цьому переконувати, це були каси по виплаті заробітної плати. Ніякого розвитку, ніякої стратегії не можна було б робити, бо не було відповідної фінансової підтримки. А тепер органи місцевого самоврядування є мозковим центром, де планується і забезпечується стратегія розвитку»

На Форум приїхали і Надзвичайний і Поважний Посол Королівства Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад, і директор департаменту міжнародних проектів Норвезької асоціації міських та регіональних влад (KS) Еліта Цакуле, і науковий директор NIBR, OsloMet – Осло Метрополітен Університет  NIBR – Гейр Хайерстад, і президент Асоціації муніципалітетів Литви Річард Малінаускас, і старший дослідник НІБР(Норвегія) – Одне Осланд, і мер міста Квам(Норвегія) – Джоштейн Лйонес.

Серед український представників були – перший заступник Голови Верховної ради України Ірина Геращенко, народний депутат Олена Бойко,директор соціологічної компанії “ОперСо” Денис Денисенко, Кам’янець – Подільський  міський голова Михайло Сімашкевич, Білозерський сільський голова Володимир Міцук, Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Кудлаєнко,  професор кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом Національної академії державного управління при Президентові України Наталія Васильєва, Директор Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи АМУ Володимир Мягкоход, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, Директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров( який презентував концепцію KYIV SMART CITY), Директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров, Тернопільський міський голова Сергій Надал, Директор Департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган, Народний депутат України, представник Голови АМУ у Верховній Раді України Оксана Продан, заступник Балтського міського голови Валерій Жиліховський

 

Другий день Форуму був присвячений відкритому врядуванню та економічному розвитку українських міст і який проводиться  в рамках Проекту «Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС)», який з 2015 року впроваджує Федерація Канадських Муніципалітетів (ФКМ) спільно з Асоціацією міст України.

Розпочав день міський голова Києва Віталій Кличко, котрий наголосив, що органи місцевого самоврядування повинні розробити чіткий механізм, за яким використовуватимуть бюджетні кошти. Прем’єр – міністр України Володимир Гройсман  додав: “що за 3-5 років держава має всі шанси побудувати міцну економіку з розвинутою інфраструктурою. І зробити це можна у прямому діалозі між центральною і місцевою владою”.

Посол Канади в Україні Роман Ващук, виступаючи сказав: «Понад усе ми розуміємо, що вам потрібні не лише навчання, а й практика. І важливо переймати не тільки міжнародний досвід, зокрема, канадський, а звернути увагу на те, що і в Україні вже нарощений свій власний позитивний досвід, яким варто ділитися. Наприклад, успішно впроваджена Івано-Франківськом програма «тепле місто», яка вже реалізовується в інших українських муніципалітетах. Отже, не забувайте звертати увагу на успіхи своїх міст, ділитися ними і впроваджувати кращі практики, а там, де вам не вистачає досвіду, звертайтеся до міжнародних партнерів і використовуйте їх досвід. Йдіть тільки вперед! Бажаю вам перемог!».

Наостанок додамо, що Форум відбувся успішно для усіх учасників та запрошених мовців!

Більше інформації, Ви знайдете тут і тут

Адміністративний район : Львівська область

Телефонний код : 03 230

Поштовий Індекс : 81100

Електронна адреса: pustomyty_rada@ukr.net

Адреса : м.Пустомити, вул.М.Грушевського, буд. 42

Телефон Пустомитівської міської ради: 03230 4-11-69

032 227-89-13