Журналістський візит на самовільне сміттєзвалище

Сьогодні, 11 квітня, вже другий день боротьби зі сміттям в Наварії. 

Оскільки, вчора було складено протокол, стараннями Пустомитівської міської ради було залучено журналістські групи телеканалів ZIK та Львів ТБ для швидшого та ефективного просування цієї справи.

Вчора, на даному місці були “гори” сміття. Сьогодні, журналісти та міська рада побачили вже зовсім іншу “картину” – залишилось всього дві купки. На запитання журналістів, куди вивозитимуть цей непотріб(бо, побачивши камеру, працівники почали швидко “звертати справу”), прозвучала лиш тиша.

Далі, журналісти намагались з’ясувати питання щодо керівництва, але цю інформацію їм також не надали, а самі працівники почали жваво тікати з місця злочину.  

У своєму коментарі щодо цієї ситуації, міський голова Олег Серняк сказав журналістам, що це є приватна територія, але дозволу на таку “діяльність” цим людям та компанії ніхто не давав. В даному випадку, відбулося самовільне змінення цільового призначення приватної території.

Еколог Наталія Мовчан повідомила, що за таких умов може статися справжнє лихо, оскільки температура повітря підвищується кожного дня і літом, під час спеки, стоятиме просто нестерпний сморід. Але, це ще не найстрашніше! Гіршим може бути те, що це сміття починає розкладатись і підземні води, якими користуються мешканці Наварії, можуть нести величезну загрозу. Також, там є недотримані санітарні норми до житлових будинків.

Вчора, без журналістів, у трьох працівників вдалось довідатись, що тут фігурує компанія “Екосвіт”. На їхньому сайті можна знайти інформацію, що вони займаються вивезенням та утилізацією твердих побутових відходів. Та, сьогодні, ці ж працівники, немов води у рот понабирали. Виходячи з цієї інформації, ініціативою міської ради та мешканців Наварії було ініційоване звернення до Державної екологічної інспекції у Львівській області. На разі, очікується візит Інспекції для подальшого вирішення цієї ситуації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Щодо тих двох працівників, які продовжували “працювати”, незважаючи на журналістів та працівників міської ради, жоден з них, по закінченні “роботи” не зміг дати коментар. Натомість, один з них, (на вантажівці із закритим брезентом сміттям), безперешкодно та сміливо залишив територію в невідомому напрямку, а другий- (на тракторі), який насипав сміття у вантажівку, спершу, зачинився в кабіні, а потім, все-таки, безслівно вийшов і попрямував до чоловіків, які хотіли “просто глянути на дійство” та разом з ними поїхав у невідомому напрямку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *